Nasze ćwiczenia
EASY FIT


STEP BASIC / SHAPE


TABATA


AEROBIC NA BIEŻNIACH


bodyART ™


TRX


ZUMBA


DEEPWORK


JUMPING (TRAMPOLINY)


TRENING POWIĘZIOWY


BUNGEE FITNESS


Regulamin
     czytaj więcej

bodyART ™


  bodyART ™ jest obecnie jednym z najbardziej docenianych treningów na świecie. Został stworzony i opracowany przez Roberta Steinbachera - jednego z najbardziej popularnych i uznanych prezenterów fitness na scenie międzynarodowej.

  bodyART ™ to wszechstronna i precyzyjnie opracowana metoda treningu. Umożliwia praktykę każdemu, prowadząc go do wewnętrznej i zewnętrznej harmonii. Ćwiczącym dostarcza relaksu, uczy prawidłowego oddychania, daje intensywny wysiłek i wymierne efekty.

  Głównym celem treningu bodyART ™ jest zapewnienie poprawnego działania całego organizmu poprzez funkcjonalny trening siły i stabilizacji układu ruchu. W przeciwieństwie do klasycznego treningu siłowego, skoncentrowanego na pojedynczych mięśniach, tutaj ciało człowieka jako całość ma pierwszeństwo. Wszystkie ćwiczenia i pozycje trenują różne grupy mięśniowe jednocześnie.

  Mnóstwo pozycji w bodyART ™ wymaga także zwiększonego poczucia równowagi. W związku z tym uwaga ćwiczącego kierowana jest do centrum ciała. Świadomość ćwiczącego koncentruje się na nim samym i nie jest rozpraszana przez otoczenie. Efektem jest odpowiednie oddychanie, a co za tym idzie lepsze dotlenienie mózgu i mięśni. Wszystkie ćwiczenia są ze sobą związane, połączone i uzupełniają się nawzajem. Powtarzalne sekwencje ćwiczeń są podstawą idei treningu bodyART ™. Każde ćwiczenie, każda pozycja pasują do siebie jak elementy układanki. Płynna sekwencja kilku pozycji treningu zaczyna się w punkcie, do którego trenujący powraca na końcu sesji treningowej.

  Wyselekcjonowane oraz świadomie połączone pozycje i ćwiczenia mają eliminować nieprawidłowe nawyki ruchowe i stopniowo wpływać na poprawę sylwetki. Poprzez właściwe oddychanie oraz koncentrację każde ćwiczenie wykonywane jest z pełną kontrolą. Dzięki temu ciało może doświadczyć pełnego zakresu ruchu. W ten sposób zapobiegamy obciążeniom i zbyt szybkim, niekontrolowanym ruchom. System ten stanowi niejako most prowadzący do lepszej świadomości ciała i zwiększenia pokładów energii niezbędnej każdego dnia. Wejście na wyższe poziomy świadomości otwiera przed ćwiczącymi nowe możliwości fizyczne jak i mentalne. Wewnętrzna postawa odzwierciedlona zostaje na zewnątrz, wypełniając energią nasze codzienne życie. Organizacja bodyART ™ bardzo dużą wagę przykłada do wykształcenia instruktorów. Dlatego treningi bodyARTTM prowadzą tylko osoby, które ukończyły specjalne szkolenia, zdały pozytywnie egzamin i posiadają aktualną licencję.

  W fitness club Active zajęcia bodyART ™ prowadzi Anna Skorupska.